بیزینسرپرتاژآگهیسفر و گردشگریکسب و کارگردشگری

در سفر به هند و باکو از کدام جاذبه ها دیدن کنیم؟

باکو پایتخت جمهوری آذربایجان است که در حاشیه دریای خزر قرار دارد و با دارا بودن امتیازات منحصر بفرد به یکی از قطب های گردشگری منطقه تبدیل شده است . این شهر نه تنها بزرگترین شهر آذربایجان ، بلکه پیشرفته ترین و دیدنی ترین شهر در منطقه قفقاز است .

باکو امروزه چهره ای نو و مدرن به خود گرفته و برخی مناطق آن دارای بافتی پیشرفت دارد البته چهره تاریخی این شهر با گذشت قرن ها دست نخورده باقی مانده که با بازدید از آن گذر تاریخ را فراسوی شهر به روشنی حس خواهید نمود. در باکو با  مراکز علمی و فرهنگی و همچنین موزه ها و آثار تاریخی ارزشمندی روبرو خواهید شد که بازدید از  آنها ارزش سفر و خستگی راه را توجیه می کند .

به توضیح سایت گردشگری سفر باتو ، باکو بیش از سه میلیون نفر را در خود جای داده و زبان رسمی مردمان آن  ، آذری است که از بسیاری جهات به زبان و لهجه ترکی آذری ایرانی شباهت دارد . و زبان دوم مردم آن روسی است که تعداد کسانی که روسی صحبت می کنند در شهر فراوان است . البته زبان انگلیسی نیز در برخی از شهرهای آذربایجان و در برخی مکان ها کاربرد دارد .

بیش از نود درصد جمعیت این کشور مسلمان هستند که از این میان ، بسیاری شیعه هستند . البته باید گفت آذربایجان کشوری سکولار است و در این کشور آزادی مذهبی وجود دارد و قوانین مذهبی سختگیرانه ای در این کشور وجود ندارد.

در ادامه این مطلب به معرفی جاذبه های دیدنی این شهر و رستوران های باکو می پردازیم . پس با ما همراه باشید :

بازدید از ایچری شهر

ایچری شهر همان بخش تاریخی شهر است که در طی قرون مختلف از گزند حوادث دور بوده و دست نخورده باقی مانده است . این منطقه در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده و حالا به یکی از جاذبه های دیدنی باکو تبدیل شده است . جالب است بدانید ایچری شهر ، در قرون وسطی ، پایتخت حکومت شیروانشاهان بوده و این امپراتوری سبب ایجاد آثار تاریخی ارزشمندی در این بخش از شهر شده است . گشت و گذار در کوچه های باریک و سنگفرش شده ، خوردن نوشیدنی در کافه های نقلی خیابان ، بازدید از قلعه باستانی دختر ، کاخ شیروان شاهان و دروازه مراد و همچنین تماشای مغازه‌های سنتی بافندگی فرش ، کاری است که باید ضمن بازدید از ایچری شهر آن را به انجام برسانید .

محل هندوستان - در سفر به هند و باکو از کدام جاذبه ها دیدن کنیم؟

جاذبه های دیدنی در هند

کشور زیبا و رنگارنگ هند یکی از شگفتی های آسیا است که در جنوب این قاره و در امتداد آبهای زیبای اقیانوس هند و دریای عمان قرار گرفته و پایتخت آن شهر پر جمعیت اما زیبای دهلی نو است . هند از شمال غربی با کشور پاکستان ، از شمال با چین ، بوتان ، نپال و تبت و از شمال شرقی با برمه و بنگلادش همسایه است همچنین از سمت غرب نیز با دریای عمان و خلیج بنگال و از جنوب نیز با اقیانوس هند همجوار است . این کشور بیش از سه میلیون و چهارصد و دو هزار کیلومتر مربع وسعت دارد و از نظر وسعت هفتمین کشور جهان است . و بخشی از رشته‌ کوههای هیمالیا در مناطق شمالی آن کشیده شده که خود مانع خروج رطوبت و گسترش جریانات هوای اقیانوس هند به شمال آسیا شده است . و در نتیجه این کشور همواره پرباران و مرطوب است و دارای جنگلهای انبوه و سر سبز و خاکهای بسیار حاصلخیز است .

هند بالغ بر یک میلیارد انسان را در خود جای داده و پس از چین ،  دومین کشور پرجمعیت دنیا است . شهر بمبئی (مومبائی) با جمعیتی بالغ بر چهارده میلیون نفر ،  پرجمعیت ترین شهر این کشور است و پس از آن شهرهای دهلی ، کلکته ، مدرس ، بنگلور از دیگر شهرهای پرجمعیت و مهم آن است . همچنین تاج  محل نیز از اماکن دینی هند است.

کشور هند دارای آب و هوایی متنوع است و هر گوشه از خاک آن ،  تحت تاثیر عوامل گوناگونی قرار دارد .  جنوب هند دارای آب و هوایی گرم و مرطوب است و شمال آن دارای هوایی معتدل  است و میانگین سالانه بارش آن ،  بیش از هزار میلی‌متر  است  .

در ادامه برخی از جاذبه های دیدنی این شهر را به شما معرفی می کنیم :

قلعه باشکوه مهاراجه

قلعه باشکوه و زیبای مهاراجه یکی از جاذبه های دیدنی در شهر قدیمی جیپور است که قدمت آن به قرن پانزده میلادی باز می گردد و هدف از ساخت آن ،  حفاظت از مردم شهر در مقابل حملات دشمنان بود.  قلعه مهاراجه ، بر بالای ارتفاعات این منطقه ساخته شده و دورتا دور آن را دیوار های عظیم و نفوذ ناپذیر احاطه نموده است . که خود به یکی از دیدنی ترین شاهکارهای معماری تبدیل شده است .

کاخ میسور

کاخ زیبا و بسیار پهناور میسور در جنوب شرقی شهر کارناتاکا واقع شده و با معماری شگفت انگیز خود به یکی از دیدنی ترین جاذبه های کشور هند تبدیل شده است .

این بنا در قرن هجدهم میلادی و در جریان آتش سوزی به طول کامل نابود و در سال ۱۸۹۷ میلادی مورد باز سازی قرار گرفت .

رپرتاژ آگهی


دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن