مد، پوشاک، و اکسسوری

خرید 10 مدل آویز گردنبد و آویز پلاک زنانه [آویز طلا و نقره]


نقش مکمل آویز زنانه در انتخاب زیورآلات و جواهرات

حتما برای شما هم پیش آمده که یک گردنبند را با چند پلاک ست و با لباس‌های مختلف استفاده کنید. آویزها قطعات کوچکی هستند که به دلخواه روی انواع زنجیر دستبند، پابند، زنجیر ساعت یا گردنبند قرار می‌گیرند و به ظاهر ساده و تکراری آن‌ها هویت می‌بخشند.

از ما بپرسید می‌گوییم آویزها را می‌توانید با هر نوع گردنبند زنانه ست کنید؛ حتی گردنبندهای یقه‌ای ساده که برای بهتر دیده شدن به یک پلاک یا آویز نیاز دارند.

بر خلاف آویز ساعت مچی زنانه که به صورت ویژه برای ساعت مچی طراحی می‌شود، آویزهای ساده ابعاد مختلفی دارند. یک پیکسل ساده هم می‌تواند به عنوان آویز گردنبند استفاده شود؛ درست مثل سنگی گرانبها و قیمتی که هزینه بیش‌تری برای خرید آن می‌پردازید.

انواع و اقسام پلاک‌های طلا زیر مجموعه انواع آویز هستند که ممکن است از جنس طلا، نقره، مس، تیتانیوم و سایر فلزات تولید شده باشند. در انتخاب آویزهای زنانه گزینه‌های زیادی پیش روی شما قرار دارد بنابراین انتخاب زیورآلات از هر زمان دیگر ساده‌تر و ارزان قیمت‌تر تمام می‌شود.

نگاهی بر تزئینات انواع آویز زنانه

طراحی ظاهری آویز زنانه این اکسسوری زیبا را از یکنواختی خارج می‌کند. اولین گام در انتخاب انواع آویز توجه به جنس تزئینات روی آن است. آویز زنانه باید نسبت به آب مقاوم و اگر برای استفاده روزمره خریداری می‌شود ضد ضربه باشد.

  • آویزهای نگین‌دار: مدل‌های نگین‌دار یا به صورت تزئینی و یا با استفاده از سنگ تزئینی اصل طراحی می‌شوند.
  • آویز منجوق و پولک: این نوع آویزها صنایع دستی هستند و ممکن است در طراحی آن‌ها از انواع سنگ و نگین هم استفاده شده باشد.
  • آویزهای فلزی تزئینی: مدل‌های فلزی هیچ تزئینات ظاهری اضافی ندارند اما سطح آن‌ها تراشکاری شده است. مثل اسامی افراد، اشکال مربوط به حیوانات، عناصر طبیعی و …

آشنایی با انواع آویزهای زنانه بر اساس فرم ظاهری

طبقه‌بندی تنوع آویزهای موجود از حوصله بحث امروز ما خارج است؛ اما اگر بخواهیم بر حسب تجربه، به صورت سلیقه‌ای و با نگاهی بر بازار محصولات موجود را رده‌بندی کنیم مدل‌های مختلف بر اساس فرم ظاهری در یکی از دسته‌های زیر قرار می‌گیرند:

نگاهی بر آویزهای کلاسیک و مدرن

مدل‌های کلاسیک را همه دوست دارند؛ از هر قشر و طبقه اجتماعی، با هر سلیقه‌ای و در هر دوره زمانی! طراحی آن‌ها هم معمولا تلفیقی از سنگ و نگین‌های قیمتی است که روی یک زنجیر قرار می‌گیرند.

مدل کلاسیک باشکوه، زیبا و عامه‌پسند است؛ بدون آن که باعث شود بیش از حد در مرکز توجه قرار بگیرید. برای ست کردن آویزهای کلاسیک هیچ محدودیتی ندارید. در محل کار، قرارهای ملاقات و به طور کلی به صورت روزمره می‌توانید آویز کلاسیک زنانه را ست و استفاده کنید.

معرفی آویزهای بازشونده

مدل‌های بازشونده گنجینه اسرار شما هستند! یادآور روزهای گذشته و بهانه‌ای برای مرور خاطرات به وسیله باز کردن درب آویز و دیدن عکس‌های عزیزانتان.

این نوع آویزها به فرم ساده و یا به شکل قلب، صندوق و اشکال دیگر هندسی و غیرهندسی طراحی می‌شوند و می‌توانند مکمل استایل روزمره شما باشند.

آویزهای متفرقه زنانه با طرح‌های متنوع

اکثر گردنبندها و دستبندهایی که استفاده می‌کنیم با آویزهای متفرقه طراحی می‌شوند. اشکالی که با الهام از طبیعت، اشخاص، اسامی، پدیده‌های طبیعی و اشکالی با ماهیت نامشخص تولید شده‌اند.

فرم آویزی که انتخاب می‌کنید تا حدودی شخصیت و سلیقه شما را آشکار می‌کند. احتمالا اگر به دنیای حیوانات علاقمند باشید انتخاب شما آویزهایی با طرح و نقش سه بعدی یا ساده حیوانات است. مدل‌های اسپرت هم ممکن است با الهام از اشیای طبیعی مدرن یا نوستالژیک طراحی شوند؛ مثل آویزهایی که به شکل نوار کاست تولید شده‌اند.

آویزهایی با نماد دینی، حروف و نوشته

هیچ چیز به اندازه آویزهایی با حروف و نوشته افراد اجتماعی و خوش مشرب را برجسته و پررنگ نشان نمی‌دهد. آویزهایی که با ابتدای حرف اسامی طراحی می‌شوند بهترین گزینه برای حضور در اجتماعات، قرار ملاقات‌های دوستانه و خاص هستند. این روزها اکثر آویزهایی که با حروف یا متن‌های مختصر طراحی می‌شوند به صورت آماده در بازار موجود است.

یکی دیگر از مدل‌های پرطرفدار آویزهایی با نماد دینی نظیر صلیب، آیات کتب آسمانی و … هستند. در صورتی که شناخت کامل از مخاطبتان دارید می‌توانید از این نوع آویز برای کادو تولد دخترانه و زنانه استفاده کنید.

سخن آخر

انواع آویز زنانه از طلا، چوب یا استیل ساخته می‌شوند و به زنجیرهای ساده هویت مستقلی می‌بخشند. آویزها با الهام از طبیعت، آثار ادبی، آیات قرآنی یا طرح‌های نوستالژیک تولید می‌شوند و برخی از آن‌ها آنقدر ظریف هستند که از آن‌ها می‌توانید برای تزئین دستبند یا پابند نیز استفاده کنید.

شما برای ست کردن آویز زنانه و زنجیر چه معیارهایی دارید؟ چه فاکتورهایی را در طرح و نقش آویز در نظر می‌گیرید؟


دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن