وبگردی

آیا تعمیر مبل در منزل امکان پذیر است؟


تعمیر مبل در منزل امکان پذیر است؟ - آیا تعمیر مبل در منزل امکان پذیر است؟

با توجه به گران شدن قیمت مبلمان، به صرفه ترین راه تعمیر مبل در منزل است، چرا که تعمیر مبل در منزل بهترین جایگزین برای تعویض مبلمان به شمار می آید. اگر مبلمان شما بنا به هر دلیلی فرسوده و قدیمی شده است و می خواهید دکوراسیون منزل خود را نو نوار کنید تعمیر مبل یکی از گزینه های موجود خواهد بود، در این مقاله با ما همراه شوید تا آگاهی کامل از تعمیر مبل در منزل ، رویه کوبی مبل، قیمت پارچه مبلی پیدا کنید.

قیمت رویه کوبی مبل

قیمت و هزینه های رویه کوبی مبل به دلایل متعددی وابسته است که در وهله اول میزان خرابی مبل و در وهله دوم متریال مصرفی است که در ادامه این عوامل را با هم بررسی می کنیم.

نوع خدمت میانگین قیمت به تومان
تعمیرات استیل ۷ نفره از ۲.۰۰۰.۰۰۰ تا ۷.۰۰۰.۰۰۰
تعمیرات استیل ۹ نفره از ۲.۸۰۰.۰۰۰ تا ۱۰.۰۰۰.۰۰۰
تعمیرات راحتی ۷ نفره ۲.۰۰۰.۰۰۰ تا ۱۰.۰۰۰.۰۰۰
تعمیرات راحتی ۹ نفره ۳.۰۰۰.۰۰۰ تا ۱۲.۰۰۰.۰۰۰
تعمیرات هر عدد میزبان ۲۵۰.۰۰۰ تا ۶۰۰.۰۰۰
رنگ کاری مبل استیل ۷ نفره ۱.۵۰۰.۰۰۰ تا ۵.۰۰۰.۰۰۰
رنگ کاری مبل استیل ۹ نفره از ۲.۰۰۰.۰۰۰ تا ۱۰.۰۰۰.۰۰۰
 • میزان خرابی مبلمان

در قدم اول باید میزان خرابی مبلمان توسط تعمیرکار مبل بررسی شود که نیاز به تعویض پارچه مبل ، تعمیر مسائل مربوط به نجاری، رنگ کاری، تعویض فوم، رویه کوبی، تعمیر کلاف مبل و… اهمیت دارد و با توجه به در خواست مشتری، قیمت تمام شده تعمیر مبل اعلام می شود، البته می توانید بعد از اتمام تعمیرات مبل، برای مبل شویی هم اقدام کنید تا مبلمان شما مثل روز اول تمیز و به دکوراسیون شما جلوه ی خاصی را هدیه دهد.

اقسام مبلمان روی قیمت تعمیر مبل در منزل تاثیر گذار است چرا که با توجه به سبک و مدل هر مبلی، هزینه تعمیر آن نیز فرق دارد، برای مثال هزینه تعمیر مبلمان استیل با هزینه تعمیر مبلمان راحتی یا چرمی بسیار مختلف است، چرا که مبلمان استیل یا سلطنتی با توجه به ظرافت هایی که روی چوب دارد هزینه بالاتری برای تعمیر آن باید در نظر گرفت.

 • کیفیت متریال مصرفی

جنس و کیفیت و مرغوبیت متریال مصرفی در زمان تعمیر مبل بسیار روی قیمت تعمیر مبل در منزل تاثیرگذار است هر چقدر از کیفیت پایین تری استفاده شود طبیعتا قیمت تمام شده کمتر خواهد شد، برای مثال اگر در هنگام تعویض فوم و ابر کیفیت بالا را انتخاب کنید قیمت تمام شده بالاتر خواهد بود، همچنین کیفیت بالای نشیمن گاه باعث ایجاد راحتی بیشتر در هنگام استفاده از مبلمان خواهد شد.

 • قیمت پارچه مبلی

برای مشاهده روز قیمت پارچه مبلی وارد سایت استاده شوید.

با توجه به پیشرفت صنعت نساجی، پارچه های مبل ی زیادی در بازار عرضه می شوند و با توجه به نوع و کیفیت و کشور سازنده آن قیمت پارچه مبلی متغییر است، برای مثال قیمت پارچه مبلی چرم با قیمت پارچه مبلی کتان بسیار متفاوت است و پارچه چرمی قیمت بالاتری نسبت به پارچه کتان دارا می باشد.

 • میزان متریال مصرفی

یکی دیگر از عوامل بسیار تاثیرگذار بر روی قیمت تعمیر مبل در منزل، تعداد مبلمان است برای مثال هزینه تعمیر مبل ۷ نفره با هزینه تعمیر مبل ۹نفره و ۱۱ نفره بسیار متفاوت است، چرا که میزان پارچه مبل، حجم ابر و فوم، میزان زمان تعمیر مبل و… بیشتر خواهد بود.

تعمیر مبل شامل چه خدماتی می شود؟

مبل شامل چه خدماتی می شود؟ - آیا تعمیر مبل در منزل امکان پذیر است؟

بعضی از افراد شاید بخواهند بدانند که تعمیرات مبل شامل چه خدماتی می شوند؟ که در ادامه این خدمات را لیست می کنیم:

 • مشکلات ناشی از نجاری
 • تعمیر شکستگی های دسته مبل و بدنه آن
 • تعویض و تعمیر پارچه مبل
 • تعویض رویه کوبی مبل
 • تعمیر و تعویض ابر و فوم در قسمت پشتی و نشیمن گاه مبل
 • لکه گیری و رنگ کاری چوب مبلمان
 • تعمیر و تعویض فنر در صورت لزوم

رویه کوبی مبل

کوبی مبل - آیا تعمیر مبل در منزل امکان پذیر است؟

یکی از قابل توجه ترین قسمت‌ها در تعمیر مبل، رویه کوبی مبل است چرا که ظاهر مبلمان کاملا به این بخش مربوط می شود که تعویض ابر و فوم، تعویض پارچه، تعویض فنرها و پر کردن کلاف مبل را دربرمی‌گیرد تا ظاهر مبل به بهترین وجه ممکن تغییر پیدا کند و هزینه رویه کوبی مبل همانطور که در بالاتر گفتیم که علاوه بر گزینه هایی که بیان کردیم میزان دستمزد استادکار تعمیر مبل با توجه به سابقه و مهارتی که در این زمینه دارد بستگی خواهد داشت که با توجه به تعداد مبلمان، نوع مبل، میزان سختی کار، تعمیر و تعویض فنر و فوم مبل و… تعیین می شود.

رویه کوبی مبل در منزل قابل انجام است البته این بدان معنا نیست که شما بدون داشتن هیچ دانشی بتوانید این کار را انجام دهید، اگر دانش کافی در زمینه رویه کوبی ندارید بهتر است که این کار را برون سپاری کنید و کار را به متخصصان این حوزه بسپارید تا از خرابی های بیشتر و بالا بردن هزینه های تعمیر مبل جلوگیری کنید.

جمع بندی مقاله و کلام پایانی

در این مطلب به بررسی تعمیر مبل در منزل، قیمت پارچه مبل و رویه کوبی مبل پرداختیم و نکات مهمی که در تعمیرات مبل باید به یاد داشته باشید را به شما یاد آوری کردیم.

 


دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن